В Україні пропонують запровадити податок на електромобілі, щоб компенсувати відсутність акцизу на пальне. Власників електрокарів можуть зобов’язати щомісяця сплачувати внески на утримання доріг у розмірі 4000 грн. Про це повідомив народний депутат Сергій Нагорняк, повідомляє «Телеграф».

Що відомо про новий податок
За його словами, з власників електрокарів хочуть стягувати щомісячні податки — до 4 000 гривень залежно від вартості авто.
«Може бути градація для категорій авто. Для автомобіля вартістю близько $30 000 це орієнтовно 4 000 гривень на місяць», — зазначив він.
Як зазначає Нагорняк, фактично держава вже неодноразово підтримувала власників електрокарів, причому йдеться не лише про пільгове ввезення, а й про постійні дотації.
«Держава субсидіювала їх тричі: спочатку дозволила ввезти електрокари без сплати мита, потім постійно дотує їхнє заряджання за пільговим тарифом, і ще — жодної копійки не відраховується у дорожній фонд, бо акциз на пальне вони не сплачують», — пояснив нардеп.
Зазвичай кошти Державного дорожнього фонду спрямовуються на будівництво та утримання доріг.
«Вони заряджають свої авто вночі по 2,16 грн замість денних 4,32 грн», — додав Нагорняк.
Що кажуть в Податковому комітеті
Очільник парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що наразі такі ініціативи не перебувають на розгляді.
«В Комітеті є багато законопроектів, у яких, скажімо м’яко, перспективи сумнівні. Тому ні, податок на електрокари, як і будь-які інші нові податки, Комітетом не розглядаються!» — написав Гетманцев.
Переваги оформлення полісу ОСЦПВ на «Мінфіні»
- 🎁 Збираємо, аналізуємо, і показуємо найвигідніші пропозиції
- ⏱️ Допомагаємо економити і гроші, і час
- 🛡️ Співпрацюємо тільки з перевіреними страховими компаніями